Şartlar & Koşullar

ŞARTLAR & KOŞULLARIMIZ


Sayın Müşterilerimiz,

Sizlere En Kaliteli ve En Güzel Hizmeti Verebilmemiz İçin Dikkat Etmeniz Gereken Bazı Husular Vardır. Bu Hususlar Özel Günleriniz İçin Yapacağınız Süslemelerinizin En İyi Şekilde Yapılması İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlardır. 
Lütfen Dikkatlice Okuyalım. Konu Hakkında Aklınıza Takılan Olursa Lütfen Çekinmeden Bizimle İletişime Geçiniz. 
Telefon Whatsapp: 0505 983 23 74   – 0507 413 23 73

Sipariş Aşamasında Bu Kuralları Okuduğunuzu ve Kabul Ettiğinizi İşaretleyerek Sipariş Vermektesiniz. Bu Kurallar Size Önceden Bildirildiği İçin Bu Kurallar Çerçevesinde İşlerinizin Yapılacağı ve İşleyişin Bu Kurallara Göre Yapıldığını Onaylamış ve Kabul Etmiş Olmaktasınız.
 

Müşteri Aşağıda Yazılı Şartlar ve Koşulları Kabul Ederek Sipariş Vermektedir ve Kuralları Uymakla Yükümlüdür.
 

1-Tasarım Ekranı Kolay Tasarım Yapabilmeniz İçin 50,8mm Alanda Ayarlanmış ve Bazı Monitörlere Göre Değişiklik Göstermekle Birlikte Yaklaşık 15 Cm Tasarım Alanında Yapılmaktadır. Gerçek Ölçü Seçenekten Seçeceğiniz Ölçüdür. Tasarım Yaparken Yazacağınız Yazıları Seçeceğiniz Gerçek Ölçüyü Göz Önüne Alarak Yapmalısınız.

2-Etiketlerin Ölçüsü Seçenekte Yazanlardır. Ölçüyü Kendi İradenizle Seçmektesiniz. Yazan Ölçülerde Tüm Dünyada Kullanılan Global Ölçülerdir. Yani 3 Cm Yuvarlak Bir Etiket Dünyanın Her Yerinde Yuvarlak 3 cm Dir.(çap)

3-Küçük Ebatlı Etiketlere Yazacağınız Yazınız Net ve Kısa Olmalıdır. Bazı Müşterilerimiz 3 Cm bir Etikete Neredeyse 2 Kıta lık Şiir Yazmaktadır. Global Olan 3 Cm Etiketi Sanırım Ne Kadar Boyutta Olduğunu Biliyor Olmalısınız. Bu Nedenle Uzun Yazılarınız Sığmayacak Sistem Bunu Küçültecek Hatta Okunmayacak Derece Baskıya Alacaktır. Baskılar Otomatik Gerçekleştiği İçin Bu Bizim Gözümüzden Kaçmaktadır. Çok Uzun Yazılarda Okunmama Probleminden Tasarım Yapan Kişi Sorumludur.


4-En Önemli Konulardan Biri Baskı Rengi Konusudur. Genel Matbaa Kuralı Gereği, Baskının Gerçek Rengi Bizim Bastığımız Renktir. Çünkü Bizim Monitörlerimiz, Baskı Makinaları İle Birlikte Kalibre Edilmektedir. Sizin Açık Pembe Gördüğünüz Bir Renk Gerçek Baskıda Gördüğünüz Kadar Açık Olmayabilir. Yada Tam Tersi Koyu Olmayabilir. Sizin Baktığınız Ekranla (pc telefon tablet laptop vb) Gerçekte Baskının Alındığı Bizim Bilgisayarlarımız Arasında %20 Renk Tonu Farkı Olması Normaldır. Eğer Renk Takıntısı Olan Bir Kişi İseniz, Bizzat Matbaya Giderek, Matbdaki Bilgisayar Ekranında Gerçek Baskı Rengini Görerek Satın Almalısınız. Aynı Şekilde Bizim Ofisimize Gelerek Bizzat Bizim Bilgisayarda Rengi Görerek Almalısınız. Lütfen Bu Konuya Özellikle Dikkat Ediniz.

5-Mail Yoluyla Telefonla veya Whatsapp İle İletişime Geçerek, Tasarım Yaptırmak İsteyen Müşterilerimizin Öncelikli Olarak Ödeme İşlemini Gerçekleştirmesi Gerekmektedir. 

6-Etiketlrimiz Foto Sticker Kağıda Basılır. Karton Olanlar 300grm/m2 Foto Kartona Basılır. Afişler Vinil Folyo ve Branda Olmak Üzere İki Çeşittir. Vinil Folyo Arkasının Tamamı Açıldığında Yapışkanlı Olma Özelliğine Sahip, Baskı Tarafının İse, Farkedilmeyecek Şekilde Çekildiğinde Hafif Sünebilen, Selefonumsu Özelliklidir. Lakin Bunu Daha Önce Bu Tarz Bir İşle Uğraşmamış Olan Farkedemeyebilir. Branda İse Naylonumsu Bir Malzemedir.

7-Siparişlerinizde Yüklediğiniz Resimlerin Kalitesinden Siz Sorumlusunuz. Resminizin Koyu acıkması, Açık Çıkması, Bozuk Çıkması, Piksel Piksel Çıkması vb Gibi Sorunlar Sadece Yüklediğiniz Resimden Kaynaklı Sorundur. Bizim Resminize Garanti Verebilmemiz İçin Orijinal Stüdyo Çekim Yüksek Boyut ve Çözünürlükte Efektsiz Resim Olması Gerekmektdir. Onun Haricinde Hiçbir Telefon vb Aletle Çekilen Resimlere Garantimiz Yoktur.
 

8-Kargoyu Teslim Alırken Lütfen Paketinizin Taşıma Esnasında Hasar Görmediğinden Emin Olarak Teslim Alınız. Kargo Firması Taşıma Esnasında Pakete Zarar Vermiş Olabilir. Bu Zarar Neticesinde Paket İçerisinden Bazı Ürünler Düşmüş Kaybolmuş Olabilir. Veya Ürün Hasar Almış Olabilir. Bu Gibi Durumlar Bazen Kargo Firmalarında Olabilmektedir. Gönderilerimiz TAMAMİYLE Sigortalıdır. Hasar Görmüş Paketleriniz İçin Hasar Tutanağı Tutturmak İlgili Kanunlar Gereği Sizlerin Sorumluluğundadır. Hasar Tutanağı Tutturduğunuz Hasarlı Kargo için, Kargo Firmaları Sigorta Kapsamında Hasarı Karşılamaktadır. Tutturduğunuz Hasar Tutanağını Mail Yoluyla Tarafımıza İlettiğinizde Sizleri Bekletmeden Aynı Ürünleri Tekrar Yapar ve Tarafınıza Göndeririz. Veya Ücretini Hemen İade Edebiliriz. Lütfen Dikkat Hasar Tutanağı Tutulmamış Kargolar İçin Kargo Firmasından Zararın Karşılanmasını Talep Edemeyeceğimiz İçin Mutlaka Hasarlı Kargo Varsa Bu Tutanağı Tutturunuz. Aksi Halde Firmamızda Sorumluluk Kabul Etmeyecektir.
Hasarlı Kargo Olması Durumunda Hasar Tutanağını İleteceğiniz Mail Adresimiz: bilgi@tasarimabasla.com
 

9-YAPIŞKANLI ETİKETLER Her Ölçüde Yapılmaktadır. Şuanda Sistemizde En Çok Kullanılanlar Seçeneklerde Mevcuttur. 3 cm - 3.5 cm - 4 cm- 5 cm - 6 cm - 7cm - 8 cm - 9 cm Olarak Sipariş Verilmektedir. Kullandığımız Baskı ve Kesim Makina Teknolojimizde 4 cm ve 5 cm Farklı Bir Sistemle Basımı ve Kesimi Yapılmaktadır. 4 Cm ve 5 Cm Etiketleri Maket Bıçağı Yardımıyla Arasını Siz Açıp Yapışkanlı Kısmı Kavlatabilirsiniz. Lakin 3 cm - 3.5 cm 6 - 7 - 8 ve 9 Cm Etiketler Kavlatılmaya Hazır Bir Şekilde Kesilip Gönderilmektedir. 
B-Etiket ve Karton Ayrımını Şu Şekilde Yapabilirsiniz. Etiketin Baskısız Arka Kısmı BEYAZ olur. Kartonun Baskısız Arka Kısmı Sarı Parça Renktir Kağıt Markası Yazar. Ayrıca Karton Etikete Göre Daha Kalındır.

10- Baskı işlerinde ekran kalibrasyonu çok önemlidir. Kullandığımız Bilgisayarların ve Geniş Format Yazıcılarımın Kalibrasyonları Her Ay Yapılmaktadır. Müşterilerimizin Kullandığı Bilgisayar veya Tablet veya Telefonların Ekran Kalibrasyonları Genelde Yoktur. Bu Nedenle, Bazı Renk Tonlarında Ekranda Gördüğünüzle Size Gelen Arasında Fark Olur. Aslında Fark Yoktur Ama Sizin Bilgisayar vb Kullandığınız Makinanın Ekran Kalibrasyonu Olmadığı İçin Sİz Bizim Yaptığımız Renkten %20 daha farklı bir renk görebilirsiniz. Mesela Biz Koyu Pembe Bir Tasarım Yapmışızdır Ama Siz Bunu Biraz Daha Açık Görebilirsiniz. Bu Tamimiyle Sizin Ekran Kalibrasyonunuz Olmadığı İçindir. Bu Durum Her Renk İçin Geçerli Değildir.  %100 Gerçek Renk İçin Baskı Merkezinde Olmanız Gerekmektedir. Baskı Olarak Renk Sistemimizin CMYK Olduğunu, Bilgisayar Ekranlarının RGB Çalıştığını Bu Nedenle Bazı Renkleri Yukarıda Açıkladığımız Gibi Açık veya Koyu Çıkabileceği Konusunda Sizi Özellikle Bilgilendirmek İsteriz.
 

11-Türkiyenin Hiçbir Yerinde Anlık Kargo Çıkışı Yoktur. Her Şube, Akşam 16:00 a Kadar Müşterilerinden Kargoları Toplar, 18:30 İtibariyle Aktarma Bölgesine Götürür ve Oradan da Teslimat İllerine Dağıtılır. Biz Sizin Siparişinizi Sabah 8 de de Kargoya Teslim Etsek, Öğlen 14:00 da da Kargoya Teslim Etsek, O Kargo Akşam 18:30 İtibariyle Aktarma Bölgesinden Sizin Adresinize Doğru Yola Çıkar. Bu Türkiye’de Her Yerde Bu Şekilde dir. Aksi Kesinlikle Ama Kesinlikle Mümkün Değildir. (Şehir İçi Moto Kuryeler Hariç)
 

12-Firmamız Tasarımlarınızın En Güzel Şekilde Çıkması İçin Yazınızı Değiştirmeden, Sadece Şekli İle Oynayarak Tasarımınız Üzerinde Ufak Değişiklikler Yapabilir. Bu Tamimiyle Sizin Menfaatiniz İçin Yapılmaktadır.

13-Bazı Tasarımlar Üzerinde tasarimsensin.com Yazısı Bulunmaktadır ve Lütfen Dikkate Almayınız. Baskılarımızda Firma Logomuz Yada İsmimiz Kesinlikle BULUNMAZ.

14-İlgili Kanunlar Gereği, Kişiye Özel Ürün Satan Firmamızda Yaptırdığınız Kendinize Özel Bu Ürünlerin Firmamızın Kusuru Dışında Hiçbir Şekilde İade Kabul Edilmemektedir. Lütfen Bunu Göz Önünde Bulundurunuz. Çünkü İade Edeceğiniz Ürünü Bir Başkasına Satamayacağımız İçin Çöpe Atılacaktır. Bu Hem Maliyet hemde Emek Yönünde Firmamız İçin Ciddi Bir Problem Olacaktır. O Sebeple Kendiniz Tasarladığınız Ürünleri Dikkatli Tasarlayınız. Kendiniz Tasarlamadığınız ve Bizim Tasarlayıp Size Onay İçin Gönderdiğimiz Taslaklara Dikkatli Bakarak Onay Veriniz. Aklınıza Takılan Her Türlü Soruyu Sorarak Satın Alma İşlemi Yapmanızı Önemle Rica Ederiz.


15.Kapıda Ödemelerde Hiçbir Kargo Şirketi Görevlisi Size Ürünü Teslim Etmeden Açıp Kontrol Ettirmez. Bazı Firmaların “Kapıda Kontrol Edin Alın” Oyununa İnanmayın. Böyle Bir Şey Yoktur. Kesinlikle Ürünü Aldığınıza Dair İmza Atmadan Kargo Görevlisi Ürünü Size Açtırtmaz. Yasa Olarak Bu Kesinlikle Yasaktır. Bu Kesinlikle ama Kesinlikle Bizim Söylemimiz Değildir. Bunu İstediğiniz Kargo Firmasını Arayarak Teyit Edebilirsiniz veya Bizzat İstediğiniz Bir Siteden Kapıda Ödeme Sipariş Vererek Teyit Edebilirsiniz. Bazı Kişiler, Bunun Bu Şekilde Olduğunu Çok İyi Bildikleri İçin, “Kapıda Kontrollü Al” Şeklinde Algı Operasyonu İle Bir Çok Vatandaşımızı Mağdur Etmektedirler. Tasarımabasla.com da Ekranda Ne Görüyorsanız Açıklamasında Ne Yazıyorsa Size O Gelir. Firmamızın Kalitesini Hakkında Hiçbir Şikayet Olmadığını Google de Firmamız Hakkında Şikayet Araştırması Yaparak Görebilirsiniz. Lütfen Sitemizde Yorumları da Okumayı İhmal Etmeyiniz.

16-Herhangi Bir Nedenle ve Özellikle Kargo Kaynaklı Gecikmelerde Ürünü Sebebi Ne Olursa Olsun Teslim Almadığınızda ve Size Özel Yapılan Ürünler Bize Geri Geldiğinde Hiçbir Şekilde Ücret İadesi Yapılmaz. Geri Gelen Ürün 1 Ay Süreyle Depomuzda Emanette Bekler ve Sonrasında İmha Edilir. Bu Süre Zarfında Ürünü Tekrar Gönderilmesini İsteyebilirsiniz. (Öncelikli Kargo Ücretini Tekrar Ödemelisiniz) Bu Madde Tüketici Kanunlarına Uygun Olarak Yazılmıştır. 

17-Tasarımı Kendi Yapan Müşterilerimize Ayrıca Tasarımın Son Hali Gönderilmez. Tasarımı Yaptığınızı ve Son Halini Gördüğünüzü Onaylayarak Sipariş Vermektesiniz.

18-Sadece Ürünü alıp Tasarım Yapmayan Müşterilerimiz Tasarım Onayı İstememelidir. Kendisi Tasarımı Bizim Yapmamızı İstediği İçin Bize Güvenmiş Demektir. Biz En İdeal En Uygun Şekilde Gerekli Çalışmayı Yapmaktayız. Yüzlerce kargo Sipariş İçerisinde Küçük Çaplı İşlerin Onayı İle Ciddi Anlamda Vakit Kaybediyoruz. Bu Nedenle Lütfen Tasarımınızı Kendiniz Yaparak Sepete Eklerken Son Halini Kontrol Ediniz.

19- Tasarımlarınızda Mümkün Olduğunca Ana Renkler Kullanarak Yazılarınızı Yazınız. Ara Tonlarda Renk Bazı Zeminlerde Zayıf Çıkabilir. Bunu Baskıdan Önce Bizde Göremeyiz. Tavsiyemiz ana Renkler Hatta Siyah Renk İle Yazılarınızı Yazmanızdır. Bir Ürün Basıldıktan Sonra İse Kesinlikle İade İptal Söz Konusu Olamaz. 

20-Kraft Etiket Siparişlerinizde Tasarım Yaparken Size Tavsiyemiz Kendinize Ait Bir Resmi Tasarıma Eklememenizdir. Yazı Rengi Olarak Ana Renkler Genel Olarak Siyah Kırmızı Renkler Kullanmanız, Az Yazı ve Bold Yazı Kullanmanızdır. Kraft Muhteviyatı İtibariyle Çok Farklı Bir Kağıttır. Boyayı Beyaz Etiket Kağıdına Göre Dah Çok Emer ve Dağılganlık Gösterir.

21-Tasarımı Kendi Yapıp Kendi Onaylayan ve Sipariş Veren Müşterilerimiz, Ürünü Sepete Eklerken Son Kez Kontrol Etmelidir. Yazdığınız Yazı Aynen Basılacağı İçin Firmamız Kesinlikle Sorumluluk Kabul Etmeyecektir. 

22-Sitemiz Üzerinden Gelen Siparişlerin Hazırlanma ve Kargolama Süreci:
Kredi Kartı: Gün İçinde Gelen Siparişler, Eğer Hazırlığı Yetişirse Aynı Gün, Yetişmezse Ertesi Gün Kargolanır.Mücbir Sebepler Var ise Bu Süre Uzayabilir. (Makina Bozulması, Yangın , Sel, Deprem vb)
Banka Havalesi:Gün İçinde Gelen Siparişler, Eğer Hazırlığı Yetişirse Aynı Gün, Yetişmezse Ertesi Gün Kargolanır.Mücbir Sebepler Var ise Bu Süre Uzayabilir. (Makina Bozulması, Yangın , Sel, Deprem vb). Bu Ödeme Yönteminde Süreç, Ödeme Yapıldığı Anda Başlar. Yani Ödeme Yapıldığı An Sipariş Yeni Gelmiş Gibi Kabul Edilir.
Kapıda Ödeme: Gün İçinde Gelen Siparişler, 2 Gün İçinde Kontrol Edilip, Sipariş Verenin Telefon Numarasına Sms Gönderilir ve Sipariş Onayı Alınır. Sipariş Onay Mesajında, Siparişin Kargoya Veriliş Tarihi  Açıkça Belirtilir. Mucbir Sebepler Taricinde Sms de Yazan Tarihte Sipariş Kargolanır.

Yukarıdaki Açıklamalardaki Ertesi Gün Kuralımıza Cumartesi ve Pazar Dahil Değildir. Cumratesi Pazar Gelen Siparişler İlk İş Günü Olan Pazartesi Kargolanmaya Başlar. Hafta Sonu Kapalı Olduğumuz İçin Bazı Siparişlerin Hazırlığı Pazartesi Bitmeyebileceğinden Salı Günü  Kargolanabilir. Hafta İçi Diğer Günler Gelen Siparişler(Yukarıda Yazılı Şartlar Çerçevesinde) Ertesi Gün Kargolanır.
 

23-Kargoya Verilen Siparişlerin Takip Numaraları Bize Akşam 20:00 da Mail Yoluyla İletilmektedir. Mail İle Takip Numarası Ulaşmayan Müşterilerimiz Whatsaptan Sipariş Numarasını Bize İletirse direk Takip Linkini Whatsaptan İletebiliriz.

24-Kraft Karton Sticker Yapışkanlı Değildir. Ürün Sayfasında Bulunan Seçenektende Bunu Anlayabilirsiniz. Delik Açılsın yada Açılması Seçeneği Vardır. Delik Yapışkanlıda Mümkün Değildir. Bir Üründe Sadece Delik Seçeneği Varsa Biliniz ki O Ürünün Yapışkanlısı Yapılamamaktadır. Tam Ters Durumda İse Bir Üründe Delik Yada Karton Seçeneği Yoksa O Ürün Sadece Yapışkanlı Yapılabiliyor Demektedir. 

25-Kraft Etiketler İçin Size Nasıl Olduğunu Gösterebilmek Adına Mockup Denilen Grafik Çalışmaları Sitemizde Gösterilmektedir. Gerçekte Kullanılan Kraft Kağıt Rengi Sitede Görselde Olan İle Ton Farkı Olabilir. Site Görseli İle %100 Ton Uyumu Yoktur. Bunu Dikkate Alarak Sipariş Veriniz. Bu Durumdan Kaynaklanacak Problemlerde Sizi Sitemiz Üzerinden Yazılı Olarak Uyardığımız İçin Firmamızın Sorumluluğu Olmayacaktır.

26-Kapıda Ödeme Siparişler Kesinlikle Whatsap Mail Yada Telefon Yoluyla Alınmaz. Kapıda Ödeme Sipariş Verecek Müşterimiz Sitemizden Siparişini Geçmelidir. Onun Haricinde Ödemesini Havale Yada Kart İle Yapacak Müşterimiz Siparişiniz Whatsap Telefon Mail Yoluyla Verebilir.

27-Whatsap Üzerinden Bizimle İletişime Geçtiğinizde Cevap Alma Süreniz Uzayabilir. Yoğun Bir Şekilde Whatsap Üzerinden Bizimle İletişime Geçilmektedir. Bu Nedenle Cevap Verme Süresi Uzayabilmektedir.

28-Bir Ürünle Alakalı Sorun Yaşadığınızda, Bu Sorunla Alakalı Öncelikli Olarak Bilgilendirme Sayfalarımızı Kontrol Etmenizi ve Ardından Bizimle İade/Değişim vb Konuda Sitemizdeki İade Değişim Linkinden Talepte Bulunmanızı Önemle Rica Ederiz.

29- Tarafımızdan Kaynaklanan Hatalarda, Ürün Bedelsiz Bir Şekilde Yeniden Yapılarak Kargo Ücretide Tarafımıza Ait Olmak Üzere Yeniden Gönderilir Hatalı Baskı Yapma İhtimalimiz Olduğu İçin Sİparişiniz İle Organizasyonunuz Arasında 10-15 Gün Süre Olması Kesinlikle Mağdur Olmamanızı Sağlar.

30-Acil Olan Siparişinizi (1-2 Gün İçinde Yapacağınız Organizasyon) Hazırlık ve Kargoya Verme Süremizi ve ayrıca Kargonun Teslim Süresi Olan Ortalama 2 Günü Dikkate Alarak Sipariş Geçeniz. Hazırlık Kargolamave Kargonun Teslim Etmesindeki Süre Ortalama 4 gündür. Ürün Size 2 Gün İçinde Lazımsa Ürün Size Yetişmeyecektir. Bu Durumda Firma (biz) Sorumlu Tutulamayız. Lütfen Organizsyon Yapacağınız Tarih ve Yukarıdaki Açıklamalarımız Sizin için Uygunsa Sipariş Veriniz. Kişiye Özel Üretilen Ürünün Yeniden Rafa Konularak Satışı Mümkün Olmayacağı İçin Basımdan Sonra İadesi yada İptali Mümkün Olmayacaktır.


Herhangi Bir Olumsuzluk Durumunda Ön Yargılı Olmadan Önce Lütfen Bizimle İletişime Geçerek Konu Hakkında Bilgi Alışverişinde Bulunabilirsiniz.